TOKİ’nin İndirim Kampanyası

TOKİ’nin İndirim Kampanyası

TOKİ’nin İndirim Kampanyası

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) tarafından borcunu erken bitirip tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik her sene yapılan indirim kampanyası için başvurular 21 Mart 2019 tarihinde başlıcak.
TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) gelen yoğun talepler için geri ödemeleri devam etmekte olan gayrimenkuller için indirim kampanyası başlattı.
TOKİ tarafından, bu yıl nakit ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak. TOKİ Kampanyasından 210 bin konut ve işyeri alıcaklısı yararlanabilecek. 
TOKİ‘nin yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borcunu kapatamayacak olan vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tümünü kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları nakit ödemelerde %22 indirimden faydalanıcak. TOKİ için son başvuru 19 Nisan 2019 tarihinde kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 21 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında bankaya başvurmasi gerekmektedir. TOKİ‘nin belirlediği tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirimden yararlanılamıcak.
Vatandaşların TOKİ‘ye aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcu olmamalıdır. TOKİ Kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları bankalardan konut kredisi kullanıcaklar.

Yorum yapın